Promocja do końca lipca

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Volt-Gaz Sławomir Jakubowski
ul. Warneńska 22a
94-215 Łódź

Telefon: 664-933-738

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Volt-Gaz Sławomir Jakubowski, ul. Warneńska 22a , 94-215 Łódź

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Czyszczenie i pielęgnacja klimatyzacji

Klimatyzacja to urządzenie chłodząco-grzejące, które wymaga pielęgnacji i czyszczenia przez użytkownika. Brak konserwacji klimatyzacji może doprowadzić do różnych chorób domowników. Dla tego tak ważne jest dbanie o jego czystość.

Przy braku pielęgnacji, zanieczyszczania nagromadzone w filtrach: w postaci osadu, bakterii i zanieczyszczeń, są wydalane do pomieszczenia przez nadmuchiwane powietrze. Na rynku są dostępne specjalne filtry, które wychwytują kurz i bakterie oraz takie z atomami srebra, które działają bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie.

Samodzielne czyszczenie nie jest trudne. Najważniejsze są filtry, które znajdują się w łatwo dostępnym miejscu, dzięki czemu upraszczają konserwację urządzenia. Ważne jest też dbanie o czystość paneli, ponieważ to przez nie odbywa się cyrkulacja powietrza z i do klimatyzatora.

Czyszczenie filtrów domowym sposobem jest proste. Wystarczy zaopatrzyć się w mikrofibrę, delikatny środek myjący, odkurzacz i ciepłą wodę. Najpierw uchylamy kratkę przednią. Należy dokładnie ją umyć. Następnie wyciągamy filtr i delikatnie go myjemy najlepiej w ciepłej wodzie. Możemy też użyć odkurzacza do usunięcia nadmiaru kurzu. Czyszczenie klimatyzacji powinno się robić minimum co dwa, trzy tygodnie. Podczas konserwacji należy sprawdzić też rurkę odprowadzającą skropliny oraz sam wylot wody z klimatyzacji.