Promocja do końca lipca

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Volt-Gaz Sławomir Jakubowski
ul. Warneńska 22a
94-215 Łódź

Telefon: 664-933-738

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Volt-Gaz Sławomir Jakubowski, ul. Warneńska 22a , 94-215 Łódź

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

PYTANIA

P?

Jaka jest cena montażu klimatyzacji w Łodzi?

O.

Cena monażu klimatyzacji w Łodzi wynosi  od 800 -1400 przy standardowym montażu tj. instalacja do 3m. Cena ulega zmianie jeśli instalacja jest dłuższa niż 3m (więcej rur miedzianych, dopuszczenie czynnika chłodniczego), jeśli wykuwamy bruzdę w ścianie by ukryć instalacje, jeśli wynajmujemy zwyżke celem montażu jednoski wysoko, czy montując pompkę skroplin. Więc pamiętajmy by przed montażem zbadać rynek i poszukać odpowiedniej firmy montażowej klimatyzacji.

P?

Czy klimatyzacja osusza powietrze?

O.

Klimatyzator nie tylko chłodzi czy grzeje powietrze ale również osusza powietrze. Poprzez skraplanie się pary wodnej na powierzchni wymiennika ciepła dochodzi do osuszenia wilgotnego powietrza. Jest to zjawisko całkowicie normalne, które występuje również warunkach naturalnych. Dzięki klimatyzacji nie parują okna np. podczas suszenia prania, gdyż nadmiar wilgoci zostanie usunięty z pomieszczenia.

P?

Czy klimatyzatory grzeją pomieszczenie w ujemnych temperaturach?

O.

Nowe klimatyzatory nie tylko chłodzą w upalne lato, ale potrafią grzać pomieszczenie nawet w ujemnych temperaturach. Niektóre modele potrafią grzać pomieszczenie nawet przy temperaturze zewnętrznej -30°C . Działają podobnie jak pompy ciepła.

P?

Jak ograniczyć zużycie prądu przez klimatyzator?

O.

Współczesne klimatyzatory rzadko pracują z pełną mocą dzięki zastosowaniu sprężarek inwektorowych. Przestrzeganie podstawowych zasad użytkowania systemu klimatyzacyjnego w domu pozwoli on nam obniżyć koszty związane z posiadaniem takiego urządzenia. Należy pamiętać:

  • podczas pracy klimatyzatora należy mieć pozamykane wszystkie okna
  • podczas naszej nieobecności w domu należy wyłączyć klimatyzator
  • utrzymywać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu tj. 22-25°C, nie przegrzewać pomieszczenia. Będzie to również z korzyścią dla naszego samopoczucia i zdrowia.
  • osłonięcie okien przed nagrzewającymi promieniami słonecznymi znacznie obniży koszty pracy klimatyzatora
  • regularne przeglądy. a gdy zajdzie taka potrzeba uzupełnienie czynnika chłodniczego celem przywrócenia 100% sprawności i wydajności klimatyzacji.

P?

Gdzie najczęściej montujemy klimatyzację w domu i mieszkaniach?

O.

Jeśli chodzi o montaż klimatyzacji w domu czy mieszkaniu to jest to najczęściej salon lub sypialnia. Montuj się tam klimatyzacje typu split lub multisplit. Mutisplit to np. 2 lub 3 jednostki wewnętrzne podpięte do 1 jednostki zewnętrznej. Poprawia ona komfort termiczny w pomieszczeniach w których przebywamy. Coraz częściej montuje się również system klimatyzacji na poddaszach użytkowych gdyż to tam w upalne lato jest najwyższa temperatura w domu. Należy pamiętać iż do sypialni są dedykowane jednostki wewnętrzne o cichej pracy.

P?

Jak często należy robić przeglądy klimatyzacji?

O.

Przeglądy powinno robić się 2 razy w roku na początku i końcu sezonu. Pamiętajmy, że dbanie o dobrą kondycję naszego klimatyzatora znacznie przedłuży jego żywotność. Przy nowym klimatyzatorze przeglądy powinny odbywać się regularnie, gdyż to od nich zależy nasza gwarancja na urządzenie. Na niektóre modele i marki klimatyzacji gwarancja trwa nawet do 5 lat. Koszt przeglądu to około 150 pln.

P?

Czy klimatyzator oczyszcza powietrze?

O.

Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów w klimatyzatorze, potrafi  on wyeliminować aż 99 proc. szkodliwych wirusów (np. grypy), pleśni i bakterii z powietrza, w tym również alergenów to prawdziwa ulga dla  osób wrażliwych, starszych oraz dzieci. Usuwa nieprzyjemny zapach również z papierosów. Należy jednak pamiętać o częstym wietrzeniu pomieszczeń.

Zobacz czym oddychasz ...

P?

Na czym polega czyszczenie klimatyzatora?

O.

Samodzielne czyszczenie nie jest trudne. Najważniejsze są filtry, które znajdują się w łatwo dostępnym miejscu. Ważne jest też dbanie o czystość paneli, ponieważ to przez nie odbywa się cyrkulacja powietrza z i do klimatyzatora. Czyszczenie filtrów domowym sposobem jest bardzo proste. Wystarczy zaopatrzyć się w mikrofibrę, delikatny środek myjący, odkurzacz i ciepłą wodę. Najpierw uchylamy kratkę przednią. Należy dokładnie ją umyć. Następnie wyciągamy filtr i delikatnie go myjemy najlepiej w ciepłej wodzie. Możemy też użyć odkurzacza do usunięcia nadmiaru kurzu. Czyszczenie klimatyzacji powinno się robić minimum co dwa, trzy tygodnie. Podczas konserwacji należy sprawdzić też rurkę odprowadzającą skropliny oraz sam wylot wody z klimatyzacji.