Promocja do końca lipca

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Volt-Gaz Sławomir Jakubowski
ul. Warneńska 22a
94-215 Łódź

Telefon: 664-933-738

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Volt-Gaz Sławomir Jakubowski, ul. Warneńska 22a , 94-215 Łódź

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

O nas

Ciesz się komfortem na jaki zasługujesz.

Sterowanie temperaturą i wilgotnością powietrza, usuwanie pyłków i zarazków, ogrzewanie pomieszczenia.

To tylko wybrane z funkcji, które przypisuje się nowoczesnym systemom klimatyzacyjnym. Cel? Jak najwyższy komfort użytkowania pomieszczeń mieszkalnych lub biurowych.
Nowoczesny klimatyzator – na straży czystego, schłodzonego powietrza.
Zapotrzebowanie na wydajne klimatyzatory domowe zdecydowanie rośnie. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, jak na nasz komfort życia wpływa czyste powietrze – bez pyłków, kurzu, bakterii. Latem, przy nawracających falach upałów jedynie komfortową wydaje się praca w pomieszczeniu klimatyzowanym. Trudno wyobrazić sobie sprawnie funkcjonującą przestrzeń biurową, w której nie ma przepływu czystego, chłodnego powietrza.
W nowoczesne systemy klimatyzacji inwestują też coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych. Dzięki najnowszym technologiom urządzenia te nie tylko chłodzą, ale także regulują poziom wilgotności i filtrują powietrze. W zależności od typu zamontowanego filtra (węglowy, z jonami srebra, antybakteryjny) klimatyzator może usuwać m.in.:

 • kurz i pyłki
 • bakterii
 • substancje gazowe np. benzen czy formaldehyd

Klimatyzacja, a ogrzewanie domu.

Klimatyzator z funkcją grzania? Wbrew pozorom to nie paradoks, ale coraz bardziej popularna funkcja ceniona ze względu na ekonomiczność zastosowania. Ogrzewanie pomieszczenia klimatyzatorem może być bardziej wydajne i mniej kosztowne w porównaniu z tradycyjnymi grzejnikami elektrycznymi. Warto jednak pamiętać, że wydajność i skuteczność pracy klimatyzatora zależy od wielu czynników. Na szybkość ogrzewania wpływa m.in.:

 • kubatura pomieszczenia
 • klasa energetyczna urządzenia
 • poziom temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku

Ostatnia kwestia nie dotyczy najnowszych klimatyzatorów typu split, które mogą pracować w trybie grzania nawet do temperatury -30°C – czyli w dość ekstremalnych warunkach pogodowych. Dodajmy, że klimatyzatory typu standard z funkcją ogrzewania pracują zazwyczaj do ok. -20°C.

Jak wybrać klimatyzator z funkcją ogrzewania?

Jeśli myślimy o wykorzystaniu funkcji dogrzewania pomieszczenia klimatyzatorem musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii, takich jak kubatura pomieszczenia czy konieczność stosowania urządzenia z trybem oszczędności energii. W trakcie porównywania produktów warto też zwrócić uwagę na następujące funkcje i wartości:

 • klasa efektywności energetycznej
 • tryb oszczędności energii
 • parametry pracy
 • wydajność sprężarki
 • szybkie osiąganie żądanego poziomu temperatury w pomieszczeniu
 • regulacja trybu chłodzenia/ogrzewania – w tym tryb „cichej pracy”
 • rodzaje zainstalowanych filtrów
 • obwodowy nawiew powietrza.

Pamiętajmy, że przy zakupie nowoczesnego klimatyzatora stacjonarnego niezbędna jest pomoc fachowej ekipy, która zapewni prawidłowy montaż i serwisowanie klimatyzacji.

Wysokiej jakości systemy klimatyzacji

page2-img1

Do niedawna odpowiadały tylko za schładzanie powietrza. Dziś nowoczesne klimatyzatory to multifunkcyjne, rozbudowane urządzenia wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Sprawdźmy, dlaczego warto w nie zainwestować.

Klimatyzator stacjonarny – dlaczego warto?

Urządzenia stacjonarne, monoblokowe lub dwuczęściowe to rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach użytkowych. Główną zaletą tego typu urządzeń jest ich wydajność, szczególnie w kontekście porównania z klimatyzatorami przenośnymi.
Klimatyzatory z funkcją ogrzewania przynoszą dodatkową korzyść w postaci oszczędności energii. Dogrzewanie pomieszczenia w sezonie jesiennym i wiosennym tym typem urządzeń jest bardziej opłacalne w porównaniu m.in. do tradycyjnych grzejników. Najnowsze typy klimatyzatorów wyróżniają się wyjątkowo szerokim zakresem wydajności ogrzewania sięgającym temperatur tak niskich jak -30°C.
Dla wielu użytkowników kluczową wartością jest także komfort (niski poziom hałasu), czystość powietrza i wydajność filtrów.

Klimatyzatory multifunkcyjne.

Standardowe urządzenia z dwoma trybami chłodzenia odchodzą do przeszłości. Obecne trendy technologiczne idą w kierunku rozbudowy funkcji klimatyzatorów. Idealnie, jeśli klimatyzator ma funkcję ogrzewania pomieszczenia i posiada kilka trybów pracy. Użytkowników interesują też coraz częściej modele typu smart – czyli klimatyzatory sterowane pilotem, za pomocą smartfona lub tabletu.
Nowoczesne klimatyzatory a wybrane funkcje typu smart:

 • smart flow – automatyczne żaluzje i sterowanie nawiewem powietrza
 • smart defrost – automatyczne odmrażanie/odszranianie jednostki zewnętrznej
 • timer – czyli możliwość automatycznego uruchamiania i wyłączania urządzenia
 • wi-fi control – sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji w smartfonie
 • wired controller – wykorzystanie naściennego sterownika
 • BMS control – klimatyzator funkcjonujący w ramach systemu inteligentnego zarządzania budynkiem
 • Hotel Key Card Control – czyli sterowanie urządzeniem przez port karty hotelowej

Do tego dodajmy funkcje zaawansowane jak np. samodiagnoza błędów systemu czy odczyt temperatury pomieszczenia z czujnika w pilocie.

Ekologia i zdrowie - jakich funkcji szukać.

Jeśli zależy nam na dbałości o środowisko warto zwrócić uwagę na oznaczenia czynnika chłodniczego. Dotychczas stosowany czynnik R410A jest powoli wycofywany na rzecz nowoczesnych, bardziej przyjaznych środowisku czynników R32 i R290. Pierwszy z nich wyróżnia się dużą wydajnością. Drugi – brakiem toksyczności i wyjątkowo niskim współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego. Szacunkowo, w przypadku R290 mowa o poziomie ponad 220 razy niższym niż przy czynniku R32. Do tego dochodzi wysoka klasa efektywności energetycznej urządzenia. Przy najnowszych klimatyzatorach mowa o parametrach rzędu A+++. Warto też wziąć pod uwagę możliwości wyposażenia urządzeń w dodatkowe elementy sprzyjające zdrowiu domowników. Wydajne filtry z jonami srebra, filtry fotokatalityczne i antybakteryjne to funkcje, które należy uwzględnić przy decyzji o zakupie nowoczesnego systemu klimatyzacji.
Zakup klimatyzatora jest inwestycją wieloletnią, zwracającą się zmniejszonymi kosztami energii i ogrzewania. Inwestujemy też w zdrowie naszych domowników, a w przypadku instalacji biurowych – w zdrowie pracowników.

Nasza misja.

page2-img2

 

Naszą misją to przede wszystkim  zadowolony klient.

Dostarczamy profesjonalne i energooszczędne klimatyzatory. Nasze urządzenia pracują na nowym gazie R32 to przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy bardziej wydajniejszy, który charakteryzuje się niskim współczynnikiem jeżeli chodzi o potencjał tworzenia efektu cieplarnianego. Dostarczamy kompleksowych usług z zakresu klimatyzacji. Każdy klient jest dla nas najważniejszy.

Montaż klimatyzacji na terenie Łodzi i okolic.

Więcej