Promocja do końca lipca

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Volt-Gaz Sławomir Jakubowski
ul. Warneńska 22a
94-215 Łódź

Telefon: 664-933-738

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Volt-Gaz Sławomir Jakubowski, ul. Warneńska 22a , 94-215 Łódź

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Wysokiej jakości systemy klimatyzacji.

Do niedawna odpowiadały tylko za schładzanie powietrza. Dziś nowoczesne klimatyzatory to multifunkcyjne, rozbudowane urządzenia wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Sprawdźmy, dlaczego warto w nie zainwestować.
Klimatyzator stacjonarny – dlaczego warto?
Urządzenia stacjonarne, monoblokowe lub dwuczęściowe to rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach użytkowych. Główną zaletą tego typu urządzeń jest ich wydajność, szczególnie w kontekście porównania z klimatyzatorami przenośnymi.
Klimatyzatory z funkcją ogrzewania przynoszą dodatkową korzyść w postaci oszczędności energii. Dogrzewanie pomieszczenia w sezonie jesiennym i wiosennym tym typem urządzeń jest bardziej opłacalne w porównaniu m.in. do tradycyjnych grzejników. Najnowsze typy klimatyzatorów wyróżniają się wyjątkowo szerokim zakresem wydajności ogrzewania sięgającym temperatur tak niskich jak -30°C.
Dla wielu użytkowników kluczową wartością jest także komfort (niski poziom hałasu), czystość powietrza i wydajność filtrów.
Klimatyzatory multifunkcyjne
Standardowe urządzenia z dwoma trybami chłodzenia odchodzą do przeszłości. Obecne trendy technologiczne idą w kierunku rozbudowy funkcji klimatyzatorów. Idealnie, jeśli klimatyzator ma funkcję ogrzewania pomieszczenia i posiada kilka trybów pracy. Użytkowników interesują też coraz częściej modele typu smart – czyli klimatyzatory sterowane pilotem, za pomocą smartfona lub tabletu.
Nowoczesne klimatyzatory a wybrane funkcje typu smart:

• smart flow – automatyczne żaluzje i sterowanie nawiewem powietrza,
• smart defrost – automatyczne odmrażanie/odszranianie jednostki zewnętrznej,
• timer – czyli możliwość automatycznego uruchamiania i wyłączania urządzenia,
• wi-fi control – sterowanie urządzeniem za pomocą aplikacji w smartfonie,
• wired controller – wykorzystanie naściennego sterownika,
• BMS control – klimatyzator funkcjonujący w ramach systemu inteligentnego zarządzania budynkiem,
• Hotel Key Card Control – czyli sterowanie urządzeniem przez port karty hotelowej.

Do tego dodajmy funkcje zaawansowane jak np. samodiagnoza błędów systemu czy odczyt temperatury pomieszczenia z czujnika w pilocie.

Ekologia i zdrowie – jakich funkcji szukać?

Jeśli zależy nam na dbałości o środowisko warto zwrócić uwagę na oznaczenia czynnika chłodniczego. Dotychczas stosowany czynnik R410A jest powoli wycofywany na rzecz nowoczesnych, bardziej przyjaznych środowisku czynników R32 i R290. Pierwszy z nich wyróżnia się dużą wydajnością. Drugi – brakiem toksyczności i wyjątkowo niskim współczynnikiem tworzenia efektu cieplarnianego. Szacunkowo, w przypadku R290 mowa o poziomie ponad 220 razy niższym niż przy czynniku R32. Do tego dochodzi wysoka klasa efektywności energetycznej urządzenia. Przy najnowszych klimatyzatorach mowa o parametrach rzędu A+++.
Warto też wziąć pod uwagę możliwości wyposażenia urządzeń w dodatkowe elementy sprzyjające zdrowiu domowników. Wydajne filtry z jonami srebra, filtry fotokatalityczne i antybakteryjne to funkcje, które należy uwzględnić przy decyzji o zakupie nowoczesnego systemu klimatyzacji.
Zakup klimatyzatora jest inwestycją wieloletnią, zwracającą się zmniejszonymi kosztami energii i ogrzewania. Inwestujemy też w zdrowie naszych domowników, a w przypadku instalacji biurowych – w zdrowie pracowników.