Promocja do końca lipca

dni
0
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
0
0

Volt-Gaz Sławomir Jakubowski
ul. Warneńska 22a
94-215 Łódź

Telefon: 664-933-738

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Volt-Gaz Sławomir Jakubowski, ul. Warneńska 22a , 94-215 Łódź

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Klimatyzatory do grzania domu i mieszkania.

Ciągły postęp technologiczny spowodował, że klimatyzatory pracują również w trybie grzania, w tzw. odwróconym obiegu stając się pompą ciepła typu powietrze-powietrze. Klimatyzatory Rotenso, dedykowane do ogrzewania posiadają wysokie wydajności oraz dodatkowo wbudowany pakiet pracy całorocznej, na który składa się grzałka tacy ociekowej i karteru sprężarki.

Energooszczędne klimatyzatory Rotenso, również w trybie grzania mogą się pochwalić najwyższymi klasami efektywności energetycznej A+++ lub A++Ciągły postęp technologiczny spowodował, że klimatyzatory pracują również w trybie grzania, w tzw. odwróconym obiegu stając się pompą ciepła.

Warto podkreślić, że znaczącą zaletą jest niski koszt inwestycyjny gdy zdecydujemy się na ogrzewanie budynku za pomocą klimatyzatorów.

Z gamy modeli ściennych Rotenso, do ogrzewania szczególnie polecamy:

Rotenso Mirai - praca aż do -30°C, klasa A+++ (w trybie grzania)
Rotenso Revio - praca aż do -25°C, klasa A++ (w trybie grzania)
Rotenso Versu - praca aż do -22°C, klasa A++ (w trybie grzania)
Rotenso Imoto - praca aż do -22°C, klasa A++ (w trybie grzania)

Klimatyzator ROTENSO MIRI o mocy 3,5kW posiada moc grzewczą 7,2kW. Posiada super wymiennik ciepła i mocniejszą sprężarkę od standardowego klimatyzatora. Klasa Energetyczna na grzaniu i chłodzeniu A+++.    ( 3,5kW = 7,2kW).

Coraz częściej klimatyzatory są wykorzystywane do ogrzewania budynków lub pomieszczeń np.:

– mieszkań
– domów
– domków letniskowych,
– budynków kontenerowych
– sklepów lub punktów usługowych.

Za wykorzystanie klimatyzatorów do ogrzewania przemawia niski koszt inwestycyjny. W porównaniu do kosztów wykonania tradycyjnej instalacji Centralnego Ogrzewania.

W szczególności inwestorzy ogrzewają pomieszczenia klimatyzacją gdy w danej lokalizacji nie ma już możliwości wykonania tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania, na przykład w mieszkaniach w kamienicach. A decydując się na takie rozwiązanie, dodatkowo oprócz funkcji ogrzewania inwestor otrzymujemy możliwość chłodzenia pomieszczeń.

Z uwagi na rosnące ceny gazu coraz częściej klienci decydują się na grzanie klimatyzatorami swoich mieszkań czy domu. Klimatyzator nie tylko chłodzi latem ale również grzeje w okresie zimowym.

Nowe klimatyzatory są coraz bardziej Energooszczędne posiadają klasę energetyczną: A++ czy A+++.

Drugim, wskaźnikiem mówiącym o wydajności urządzenia w trybie grzania i tym samym jego zużyciu energii jest tzw. parametr SCOP, tzn. sezonowy współczynnik efektywności energetycznej. Jest to uśredniony stosunek wytworzonej energii cieplnej przez klimatyzator do zużytej energii elektrycznej. Im ten współczynnik jest wyższy tym dany klimatyzator jest bardziej wydajny i energooszczędny. Przykładowo przy SCOP równym 5,3, średnio klimatyzator z 1 kW dostarczonej energii elektrycznej wytwarza 5,3 kW energii cieplnej.

Przy szalejących cenach gazu jest to alternatywa do grzania budynków, mieszkań i punktów usługowych czy sklepów.